مردی که از قوزبند طبی خارجی برای ساخت سوسیس استفاده می کرد دستگیر شد

قوزبند طبی خارجی یک منبع پزشکی ضروری برای هر کیت کمک های اولیه هستند. آنها امکان ارائه موثر مراقبت از زخم را برای انواع آسیب های مختلف فراهم می کنند و روند بهبود زخم را تسهیل می کنند.

تعدادی قوزبند طبی خارجی در دسترس است، با انواع مختلف برای اهداف خاص و برای استفاده در قسمت های خاص بدن. دانستن اینکه از کدام قوزبند طبی خارجی برای انواع خاصی از آسیب ها استفاده کنید، بخش مهمی از انجام کمک های اولیه و اطمینان از مدیریت صحیح زخم است. استفاده نادرست از قوزبند طبی خارجی می تواند منجر به آسیب بیشتر بیمار شود.

در اینجا نگاهی می اندازیم به انواع اصلی قوزبند طبی خارجی که در دوره کمک های اولیه استفاده می شود و موارد استفاده خاص از آنها. اگرچه معمولاً به جای پانسمان استفاده می شود، قوزبند طبی خارجی در تماس مستقیم با زخم در نظر گرفته نمی شوند.

قوزبند

انواع مختلفی از قوزبند طبی خارجی در اندازه‌ها، شکل‌ها و مواد مختلف برای درمان طیف وسیعی از زخم‌ها و جراحات ساخته شده‌اند.

باندهای کرپ AeroCrepe که به عنوان بانداژ گازی یا بانداژ غلتکی نیز شناخته می شوند، رایج ترین نوع بانداژ پزشکی هستند. آنها از یک نوار بافته شده از مواد جاذب تشکیل شده اند که می تواند در اندازه های مختلف باشد.

اطمینان حاصل کنید که قسمتی از بدن که باید قوزبند طبی خارجی کنید در موقعیتی قرار گرفته باشد که برای بیمار راحت باشد با پیچاندن دو بار دور محل آسیب، محکم، (فقط چند سانتی متر باز کردن در هر بار) شروع کنید تا انتهای باند به طور ایمن در جای خود قفل شود.

از وسط قسمت و  اندام بدن به سمت بیرون در چرخش های مارپیچی بپیچید و اطمینان حاصل کنید که هر لایه جدید دو سوم چرخش قبلی را پوشش می دهد. اطمینان حاصل کنید که پانسمان کاملاً پوشانده شده است.

بستن یک بار دیگر قوزبند طبی خارجی را به پایان برسانید، با استفاده از نوار چسب یا سنجاق ایمنی برای محکم کردن انتهای آن اعمال بر روی زانو و آرنج هنگام استفاده از باند غلتکی روی زانو یا آرنج، حتما موارد زیر را رعایت کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.